05-40-A-0101-A-4-06-4-T
DigiKey Part Number
2073-05-40-A-0101-A-4-06-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-40-A-0101-A-4-06-4-T
Description
CABLE FFC/FPC 40POS 0.5MM 3.98"
Detailed Description
40 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 3.976" (101.00mm)
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
3.976" (101.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)