05-31-D-0050-A-4-06-4-T is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for 05-31-D-0050-A-4-06-4-T is not available
05-31-D-0050-A-4-06-4-T
DigiKey Part Number
2073-05-31-D-0050-A-4-06-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-31-D-0050-A-4-06-4-T
Description
CABLE FFC/FPC 31POS 0.5MM 1.97"
Detailed Description
31 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 1.969" (50.00mm)
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
1.969" (50.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)