05-27-D-0127-A-4-06-4-T is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Molex
Molex
Image for 05-27-D-0127-A-4-06-4-T is not available
05-27-D-0127-A-4-06-4-T
DigiKey Part Number
2073-05-27-D-0127-A-4-06-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-27-D-0127-A-4-06-4-T
Description
CABLE FFC/FPC 27POS 0.5MM 5"
Detailed Description
27 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.000" (127.00mm)
Category
Number of Conductors
27
Manufacturer
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
5.000" (127.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)