05-26-D-0228-A-4-06-4-T is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
26 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 8.976" (228.00mm)
05-26-D-0228-A-4-06-4-T
DigiKey Part Number
2073-05-26-D-0228-A-4-06-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-26-D-0228-A-4-06-4-T
Description
CABLE FFC/FPC 26POS 0.5MM 8.98"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
8.976" (228.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)