05-24-D-0127-A-4-06-4-T-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 490
Datasheet
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 497
Datasheet
Molex
In Stock: 0
Molex
In Stock: 711
In Stock: 0
Samtec Inc.
New Product
24 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.000" (127.00mm)
05-24-D-0127-A-4-06-4-T-HF
DigiKey Part Number
2073-05-24-D-0127-A-4-06-4-T-HF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-24-D-0127-A-4-06-4-T-HF
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 24
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.000" (127.00mm) Halogen Free
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
5.000" (127.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)