05-21-D-0279-A-4-06-4-T-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New Product
21 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 11.0" (279.4mm)
05-21-D-0279-A-4-06-4-T-HF
DigiKey Part Number
2073-05-21-D-0279-A-4-06-4-T-HF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-21-D-0279-A-4-06-4-T-HF
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 21
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
11.0" (279.4mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)