05-17-A-0177-A-4-06-4-T is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
17 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 6.969" (177.00mm)
05-17-A-0177-A-4-06-4-T
DigiKey Part Number
2073-05-17-A-0177-A-4-06-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-17-A-0177-A-4-06-4-T
Description
CABLE FFC/FPC 17POS 0.5MM 6.97"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of Conductors
17
Manufacturer
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
6.969" (177.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)