05-11-D-0030-A-4-06-4-G is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New Product
11 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 1.181" (30.00mm)
05-11-D-0030-A-4-06-4-G
DigiKey Part Number
2073-05-11-D-0030-A-4-06-4-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-11-D-0030-A-4-06-4-G
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 11
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of Conductors
11
Manufacturer
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
1.181" (30.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)