05-10-A-0127-A-4-06-4-T-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 500
Datasheet
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 559
Datasheet
Molex
In Stock: 0
Molex
In Stock: 0
Samtec Inc.
New Product
10 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.000" (127.00mm)
05-10-A-0127-A-4-06-4-T-HF
DigiKey Part Number
2073-05-10-A-0127-A-4-06-4-T-HF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-10-A-0127-A-4-06-4-T-HF
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 10
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.000" (127.00mm) Halogen Free
Category
Number of Conductors
10
Manufacturer
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
5.000" (127.00mm)
Packaging
Bag
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)