05-06-D-0177-A-4-06-4-G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 0
Datasheet
New Product
6 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 6.969" (177.00mm)
05-06-D-0177-A-4-06-4-G
DigiKey Part Number
2073-05-06-D-0177-A-4-06-4-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-06-D-0177-A-4-06-4-G
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 6 C
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
6.969" (177.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)