E35GB-I-MW850-N
DigiKey Part Number
2632-E35GB-I-MW850-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E35GB-I-MW850-N
Description
3.5" MIPI DSI SUNLIGHT READABLE
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color MIPI DSI 3.5" (88.90mm) 320 x 480
Category
Diagonal Screen Size
3.5" (88.90mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
48.96mm W x 73.44mm H