SCE18060303-60
DigiKey Part Number
5328-SCE18060303-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCE18060303-60
Description
COAX CABLE TNC TO TNC 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC LL335i 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Fairview Microwave
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Packaging
Bag
Cable Type
LL335i
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
TNC to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Green
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C