2518065007Y6 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 2518065007Y6 |
Description | FERRITE BEAD 50 OHM 1806 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 50 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 1806 (4516 Metric) 6A 10mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 2518065007Y6 Models |
Category | Current Rating (Max) 6A |
Manufacturer Fair-Rite Products Corp. | DC Resistance (DCR) (Max) 10mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Package / Case 1806 (4516 Metric) |
Filter Type Signal Line | Mounting Type Surface Mount |
Number of Lines 1 | Height (Max) 0.071" (1.80mm) |
Impedance @ Frequency 50 Ohms @ 100 MHz | Size / Dimension 0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm) |