2508051217Y3
DigiKey Part Number
1934-1443-2-ND - Tape & Reel (TR)
1934-1443-1-ND - Cut Tape (CT)
1934-1443-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2508051217Y3
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0805 1LN
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 3A 50mOhm
EDA/CAD Models
2508051217Y3 Models
Category
Current Rating (Max)
3A
DC Resistance (DCR) (Max)
50mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.043" (1.10mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)