TSX-3225 38.4000MF10Z-AC0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
38.4 MHz ±10ppm Crystal 9pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
TSX-3225 38.4000MF10Z-AC0
DigiKey Part Number
114-TSX-322538.4000MF10Z-AC0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSX-3225 38.4000MF10Z-AC0
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 9PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
9pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
38.4 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)