TSX-3225 26.0000MF10Y-B6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
26 MHz ±10ppm Crystal 16pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
TSX-3225 26.0000MF10Y-B6
DigiKey Part Number
114-TSX-322526.0000MF10Y-B6TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSX-3225 26.0000MF10Y-B6
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 16PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
26 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Base Product Number
Load Capacitance
16pF