TSX-3225 26.0000MF10P-AJ6
DigiKey Part Number
114-TSX-322526.0000MF10P-AJ6TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSX-3225 26.0000MF10P-AJ6
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 MHz ±10ppm Crystal 8pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
MHz Crystal
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
26 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Base Product Number
Load Capacitance
8pF