TG2520SMN 32.0000M-MCGNNM3
DigiKey Part Number
114-TG2520SMN32.0000M-MCGNNM3TR-ND - Tape & Reel (TR)
114-TG2520SMN32.0000M-MCGNNM3CT-ND - Cut Tape (CT)
114-TG2520SMN32.0000M-MCGNNM3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG2520SMN 32.0000M-MCGNNM3
Description
XTAL OSC TCXO 32.0000MHZ CSWV SM
Detailed Description
32 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 2.8V ~ 3.3V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.8V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±500ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
1.8mA
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Output
Clipped Sine Wave
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)