SG-8101CG 80.0000M-TCHPA5
DigiKey Part Number
114-SG-8101CG80.0000M-TCHPA5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-8101CG 80.0000M-TCHPA5
Description
XTAL OSC XO 80.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Oscillator 4-SMD, No Lead
Package / Case
4-SMD, No Lead
Mfr
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)