SG-8018CE 50.0000M-TJHSA3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
50 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
SG-8018CE 50.0000M-TJHSA3
DigiKey Part Number
114-SG-8018CE50.0000M-TJHSA3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-8018CE 50.0000M-TJHSA3
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
6.8mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Function
Standby (Power Down)
Current - Supply (Disable) (Max)
1.1µA
Output
CMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V