SG-8018CA 4.8000M-TJHSA0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4.8 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.62V ~ 3.63V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
SG-8018CA 4.8000M-TJHSA0
DigiKey Part Number
SG-8018CA4.8000M-TJHSA0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-8018CA 4.8000M-TJHSA0
Description
XTAL OSC XO 4.8000MHZ CMOS SMD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SG-8018CA 4.8000M-TJHSA0 Models
Category
Voltage - Supply
1.62V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
8.1mA
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
3.5mA