MC-306 32.7680KF-E3 PURE SN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
32.768 kHz ±10ppm Crystal 6pF 35 kOhms 4-SOJ, 5.50mm pitch
MC-306 32.7680KF-E3 PURE SN
DigiKey Part Number
114-MC-30632.7680KF-E3PURESNTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC-306 32.7680KF-E3 PURE SN
Description
CRYSTAL 32.768KHZ 6PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
35 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
4-SOJ
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Load Capacitance
6pF