MC-306 32.7680K-A: PURE SN | |
|---|---|
DigiKey Part Number | MC-30632.7680K-A:PURESN-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MC-306 32.7680K-A: PURE SN |
Description | CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 35 kOhms 4-SOJ, 5.50mm pitch |
EDA/CAD Models | MC-306 32.7680K-A: PURE SN Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 35 kOhms |
Mfr | Operating Mode Fundamental |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Bulk | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case |
Type kHz Crystal (Tuning Fork) | Supplier Device Package 4-SOJ |
Frequency 32.768 kHz | Size / Dimension 0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm) |
Frequency Tolerance ±20ppm | Height - Seated (Max) 0.100" (2.54mm) |
Load Capacitance 12.5pF |