FC1610AN 32.7680KA-AG3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 58
32.768 kHz ±20ppm Crystal 7pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead
2 SMD
FC1610AN 32.7680KA-AG3
DigiKey Part Number
114-FC1610AN32.7680KA-AG3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FC1610AN 32.7680KA-AG3
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package
2-SMD (1.65x1.05)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.065" L x 0.041" W (1.65mm x 1.05mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance
7pF