FA-238V 12.0000MA20V-W3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
12 MHz ±20ppm Crystal 12pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-238V 12.0000MA20V-W3
DigiKey Part Number
114-FA-238V12.0000MA20V-W3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-238V 12.0000MA20V-W3
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)