FA-20H 24.5760ME15Z-AJ5
DigiKey Part Number
114-FA-20H24.5760ME15Z-AJ5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-20H 24.5760ME15Z-AJ5
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.576 MHz ±15ppm Crystal 8pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24.576 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)