FA-20H 24.5760MD10V-C0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
24.576 MHz ±30ppm Crystal 18pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-20H 24.5760MD10V-C0
DigiKey Part Number
114-FA-20H24.5760MD10V-C0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-20H 24.5760MD10V-C0
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24.576 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)