FA-20H 24.0000MD30Y-AJ3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
24 MHz ±30ppm Crystal 8pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-20H 24.0000MD30Y-AJ3
DigiKey Part Number
114-FA-20H24.0000MD30Y-AJ3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-20H 24.0000MD30Y-AJ3
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)