FA-128 26.0000MF10Z-E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
26 MHz ±10ppm Crystal 6pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-128 26.0000MF10Z-E3
DigiKey Part Number
FA-12826.0000MF10Z-E3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-128 26.0000MF10Z-E3
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 6PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA-128 26.0000MF10Z-E3 Models
Category
Load Capacitance
6pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Frequency
26 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)