FA-118T 32.0000ME20Y-AJ
DigiKey Part Number
114-FA-118T32.0000ME20Y-AJ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-118T 32.0000ME20Y-AJ
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±15ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Type
MHz Crystal
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency
32 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Base Product Number
Load Capacitance
8pF