EG-2121CA 125.0000M-LHPAB
DigiKey Part Number
SER3661-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EG-2121CA 125.0000M-LHPAB
Description
XTAL OSC SO 125.0000MHZ LVDS SMD
Detailed Description
125 MHz SO (SAW) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±100ppm
Series
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
30mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
20mA