629-27W2640-5ND
DigiKey Part Number
151-629-27W2640-5ND-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
629-27W2640-5ND
Description
CONN D-SUB PLUG 27POS R/A SOLDER
Detailed Description
27 (25 + 2 Coax) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
629-27W2640-5ND Models
Category
Termination
Solder
Backset Spacing
0.370" (9.40mm)
Voltage Rating
125V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 27W2
Contact Type
Coax and Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C