629-24W7240-5ND
DigiKey Part Number
151-629-24W7240-5ND-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
629-24W7240-5ND
Description
CONN D-SUB PLUG 24POS R/A SOLDER
Detailed Description
24 (17 + 7 Coax) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
629-24W7240-5ND Models
Category
Termination
Solder
Backset Spacing
0.370" (9.40mm)
Voltage Rating
125V
Contact Type
Coax and Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C