Image for 627-27W2624-4N1 is not available
627-27W2624-4N1
DigiKey Part Number
151-627-27W2624-4N1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-27W2624-4N1
Description
CONN D-SUB PLUG 27POS VERT SLDR
Detailed Description
27 (25 + 2 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627-27W2624-4N1 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Features
Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 27W2
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C