627-17W2224-1N3
DigiKey Part Number
151-627-17W2224-1N3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-17W2224-1N3
Description
CONN D-SUB PLG 17POS PNL MT SLDR
Detailed Description
17 (15 + 2 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627-17W2224-1N3 Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 10A
Features
Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B) - 17W2
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C