ECS-330-12-33Q-JES-TR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
33 MHz ±20ppm Crystal 12pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
ECS-330-12-33Q-JES-TR
DigiKey Part Number
ECS-330-12-33Q-JES-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-330-12-33Q-JES-TR
Description
CRYSTAL 33.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ECS-330-12-33Q-JES-TR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Frequency
33 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance
12pF