ECS-271.2-10-47B-JTN-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-271.2-10-47B-JTN-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-271.2-10-47B-JTN-CT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-271.2-10-47B-JTN-DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-271.2-10-47B-JTN-TR
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27.12 MHz ±20ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-271.2-10-47B-JTN-TR Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
27.12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)