ECS-240-10-47Q-CES-TR
DigiKey Part Number
XC2890TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2890CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2890DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-240-10-47Q-CES-TR
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 10pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-240-10-47Q-CES-TR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)
Load Capacitance
10pF