ECS-192-10-36-CKM-TR
DigiKey Part Number
XC2451TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2451CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2451DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-192-10-36-CKM-TR
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.2 MHz ±10ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ECS-192-10-36-CKM-TR Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
19.2 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)