EB13E2H2H-20.000M TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EB13E2H2H-20.000M TR |
Description | OSC XO 20MHZ 3.3V CMOS SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 20 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Supply 3.3V |
Mfr | Frequency Stability ±50ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 5mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Type | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm) |