W1G130-AA25-01
DigiKey Part Number
381-2742-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W1G130-AA25-01
Description
FAN 220VAC 220CFM 130MM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 230VAC Round - 151mm Dia Ball
Category
Power (Watts)
24.00W
Manufacturer
ebm-papst Inc.
RPM
3200 RPM
Series
Ingress Protection
IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Packaging
Box
Operating Temperature
-22 ~ 158°F (-30 ~ 70°C)
Part Status
Active
Approval Agency
CCC, CSA, EAC, UL, VDE
Voltage - Rated
230VAC
Weight
1.7 lbs (771.1 g)
Size / Dimension
Round - 151mm Dia
Current Rating (Amps)
0.190A
Width
58.00mm
Material - Frame
Polypropylene (PP)
Static Pressure
0.363 in H2O (90.5 Pa)