PDU3XEVSR6G32B
PDU3XEVSR6G32B
PDU3XEVSR6G32B
DigiKey Part Number
95-PDU3XEVSR6G32B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PDU3XEVSR6G32B
Description
22.2KW 3-PHASE SWITCHED PDU, LX
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PDU (Power Distribution Unit) Rack, Vertical
Category
Connector - AC Input
IEC 309
Manufacturer
Eaton Tripp Lite
AC Outlets
30
Packaging
Bulk
Connector - AC Output
C13 (24), C19 (6)
Part Status
Active
Voltage - Input
380V, 400V
Type
PDU (Power Distribution Unit)
Housing Material
Metal
Mounting Type
Rack, Vertical
Media Lines Protected
RJ45, RS-232
Current - Max
32A