Image for B020-U16-19-IPG is not available
B020-U16-19-IPG
DigiKey Part Number
95-B020-U16-19-IPG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B020-U16-19-IPG
Description
16PT DE CONSL IP KVM W 19" LCD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16 Port Rack Mount Network KVM
Category
Number of Ports
16
Manufacturer
Eaton Tripp Lite
Peripherals
VGA Monitor, USB or PS/2 Keyboard, USB or PS/2 Mouse
Packaging
Bulk
Mounting Type
Rack Mount
Part Status
Active
Includes
Rackmount Kit, Power Cord, Upgrade Cable, USB and PS/2 Cable Kit
Type
Network KVM
Size
27.00" L x 18.89" W x 1.73" H (685.8mm x 479.8mm x 43.9mm)