WCL3225-470-R
DigiKey Part Number
283-WCL3225-470-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-WCL3225-470-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-WCL3225-470-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WCL3225-470-R
Description
FIXED IND 47UH 140MA 5.2 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 140 mA 5.2Ohm Max Nonstandard
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
5.2Ohm Max
Series
Q @ Freq
10 @ 2.52MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
10MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.138" L x 0.114" W (3.50mm x 2.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.089" (2.25mm)