SD25-221-R
DigiKey Part Number
283-3657-2-ND - Tape & Reel (TR)
283-3657-1-ND - Cut Tape (CT)
283-3657-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD25-221-R
Description
FIXED IND 220UH 446MA 1.34 OHM
Detailed Description
220 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 446 mA 1.34Ohm Nonstandard
EDA/CAD Models
SD25-221-R Models
Category
Current - Saturation (Isat)
268mA
DC Resistance (DCR)
1.34Ohm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)