SD25-151-R
DigiKey Part Number
283-4694-2-ND - Tape & Reel (TR)
283-4694-1-ND - Cut Tape (CT)
283-4694-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD25-151-R
Description
FIXED IND 150UH 553MA 872.3 MOHM
Detailed Description
150 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 553 mA 872.3mOhm Nonstandard
EDA/CAD Models
SD25-151-R Models
Category
Current - Saturation (Isat)
328mA
DC Resistance (DCR)
872.3mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)