LTA1VS16B-351-R
DigiKey Part Number
283-LTA1VS16B-351-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-LTA1VS16B-351-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-LTA1VS16B-351-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTA1VS16B-351-R
Description
TRANSF ETHERNET LAN 350UH
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
350µH LAN 10/100 Base-TX Pulse Transformer 1CT:1CT Surface Mount
Category
Mounting Type
Surface Mount
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Size / Dimension
0.500" L x 0.280" W (12.70mm x 7.10mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.252" (6.40mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Transformer Type
LAN 10/100 Base-TX
Grade
Automotive
Inductance
350µH