FP1008R6-R180-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FP1008R6-R180-R |
Description | FIXED IND 180NH 74A 0.18 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 180 nH Shielded Inductor 74 A 0.18mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 53A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 0.18mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.425" L x 0.315" W (10.80mm x 8.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm) |