FP1008R4-R180-R
DigiKey Part Number
283-FP1008R4-R180-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FP1008R4-R180-R
Description
FIXED IND 180NH SURFACE MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
180 nH Unshielded Inductor Nonstandard
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.425" L x 0.315" W (10.80mm x 8.00mm)
Inductance
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)