FP1007R2-R22-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FP1007R2-R22-R |
Description | FIXED IND 215NH 51A 0.48 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 215 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 51 A 0.48mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 50A |
Mfr | Shielding Unshielded |
Series | DC Resistance (DCR) 0.48mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.402" L x 0.307" W (10.20mm x 7.80mm) |
Tolerance ±10% | Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm) |